Eve Online'da muhtelif oynayabileceğiniz oyun tarzları

Aşağa gitmek

Eve Online'da muhtelif oynayabileceğiniz oyun tarzları

Mesaj  Sultans-Kubric Bir Salı Ara. 15, 2009 1:15 pm

Oyuna yeni başlayan arkadaşlarımızı Eve online'da farklı oyun tarzları beklemektedir. Bunlardan kısaca bahsetmek ve ön bilgi vermek amacıyla bu makaleyi yazmaktayım. Yazıyı okumadan önce USTURA KEMAL nickli arkadaşımızın Eve Online Nedir ? bölümündeki tanıtım yazısını okumanızı tavsiye ediyorum. Yazıyı bu şekilde daha iyi anlayabilirsiniz.

1. Üretim ve Madencilik : Oyun içerisinde, oyuncuların kullandığı "tüm" malzemelerin üretimini gene oyuncular yapmaktadır. Bindiğiniz gemilerden tutunda, gemilerinize taktığınız tüm itemlar oyuncular tarafndan üretilmekte, oyunun her hangi bir npc'sinden satın alınmamaktadır. Oyun içerisinde üretim ve üretebilmek için gerek duyulan madenlerin elde edilmesi üzerine role play yapabilirsiniz.
2. Trading and Courier : Oyun içerisinde bazı malzemelerin ( maden yada üretilen itemlar ) taşınmasına Courier denir. Oyuncular ürettikleri malzemelerin bir yerden bir yere taşınması için çeşitli iş kontratları hazırlarlar. Oyun içerisinde taşımacılıkda yapabilme imkanınız vardır. Trading ise oyun içerisinde ki market kısmından al/sat mantığıyla para kazanabilme imkanınız vardır. Oyunun maddi ekonomisi gerçek hayattaki gibi yada benzeri bir borsa ve ekonomi yapısına sahiptir. İşi büyüttüğünüz takdirde banka bile kurabilir, insanların güvenini kazanarak onların paralarıylada yatırım ve pazar aktiviteleri yapabilirsiniz.
3.PVE : Eve Online'nın kendi içerisinde bir senaryosu mevcuttur. Buna paralel hazırlanmış görevler ve görevlerden elde edeceğiniz maddi kazanım ve uniqe item elde etme imkanlarınız vardır. Oyunda Ammar, Caldari, Gallante, Minmatar olmak üzere 4 ana ırk ve bunlara bağlı yaklaşık 10 küsür yan ırk bulunmaktadır. True Shansa, Guristas, Angel Cartel, Sisters of Eve vb... Bu ırkların militia office'lerine üye olup PVE yapabilme imkanlarına sahipsiniz. PVE yaparken bağlı olduğunuz faction ( yani ırk ) size + standing verir bunun yanında diğer factionlardan 1'i yada bir kaçı size - standing verecektir. Bunun sebebi oyun içerisindeki factionların Eve Online senaryosu içerisinde bir birleri ile savaş halinde olmalarından kaynaklanır.
4. PVP : Eve Online'da uzun süreler harcadıktan sonra her oyuncunun yolunun geçeceği bir alandır pvp. PVP farklı amaçlar için yapılır. Bunlardan birisi low sec pirate activity ( yani düşük security sistemlerinde korsanlık ) bir diğeri ise 0.0. pvp'si ( yani hiç bir kanun ve nizamın olmadığı bölgede yapılan pvp )

Oyun içerisinde bu 4 ana başlıkta ayırmaya çalıştığım role play tarzlarını, oyun içerisinde kurulu olan yada sizinde kurabileceğiniz corporation ve alliancelarda yapabilirsiniz. Bu role play tarzlarının sadece birini oynayabileceğiniz gibi hepsinide rahatlıkla yapabilme imkanına sahipsiniz.

Fly safe!
avatar
Sultans-Kubric

Mesaj Sayısı : 75
Kayıt tarihi : 13/12/09

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz