Fitting Nedir?

Aşağa gitmek

Fitting Nedir?

Mesaj  Sultans-Kubric Bir Paz Ara. 13, 2009 8:55 am

Fitting oyun içerisinde kullandığınız geminin üzerine gerekli modüllerin takılmasıdır.1. Charactere Sheet karakteriniz ile ilgili bilgileri skillerinizi ve oyun içindeki faction ırklarla olan standinglerinize kadar bulabileceğiniz bir sürü bilginin olduğu yerdir. İncelemenizi ve öğrenmenizi tavsiye ederim...
2. Fitting : Resimdeki fitting butonuna basıp fitting penceresini açabileceğiniz gibi bu butona basarakta fitting penceresini açabilirsiniz.
3. Market : Fitting yaparken gerek duyacağınız itemları alabileceğiniz yahutda ileriki günlerde elinizdeki itemları satabileceğiniz yerin butonu
4. Help Center : Oyun içerisinde, oyunun oynanış şekli, user interface kullanımı, ne nerde, neyi nasıl yaparım gibi bir sürü tutorial ve cevapların bulunduğu bölüm. Oyunun ilk günlerinde sık sık muhattap olacağınız yer. Yanlışlıkla kapatırsanız buradan ulaşabileceğiniz tutoriallerin olduğu alan.
5. Ships : İstasyona girdiğinizde gemilerinizin olduğu yer. Marketten aldığınız gemilerde bu alana gelir. Gemiyi aktif etmek için assemble ship ve ardından make active derseniz gemiye binebilirsiniz.
6. Items : İstasyonda itemlarınızı koyabileceğiniz yer. Marketten aldığınız çeşitli itemlarda bu alana gelir.
7. Undock : Smile geminizi istasyondan çıkarmak için tıklayacağınız yer Smile

Ayrıca Assets ve Vallet kısmı...
Assets : oyun içerisinde hangi sistemin hangi istasyonunda itemlarınız var bu butona bastığınızda açılacak kutuda görebilirsiniz.
Vallet : Ne kadar paranız (isk) olduğunu gördüğünüz kısımdır.

Low slots : Geminizin defanse,atack artırımı,capacitor artırımını yada power/cpu gibi gereksinimlerini bu alana taktığınız itemlar ile karşılarsınız
Medium slots : Geminizin gene defanse, atack artırımı, capacitor artırımını yada çeşitli tutma, durdurma amacıyla kullanılan itemları takacağınız bölüm.
High slots : Geminizin silah modüllerini takacağınız alan.
Cpu ve powergrid bölümü : size geminizin cpu ve powergrid durumunu gösterir buna göre fittinginizi yaparsınız bu bölümdeki cpu ve powergrid yeterliliğini aştığınız takdirde fittinginizi ona göre düzenlemeniz gerekir.
Armor ve shield resistancelarınızı göreceğiniz alan : Bu bölümde geminizin defance özelliklerini görürsünüz. Görev yada herhangi bir aksiyon durumunda geminizin hangi resistancelara ağırlık vermesi gerektiğine karar verin ve fittinginizi bu yönde hazırlayın.

Rocki Help kısmında görev tipleri ve görevdeki npcler sizlere linklerle verilmiştir. Hangi npc'nin ne tarz damage verdiği ve sizin ne tarz damage vermeniz gerektiğide belirtilmiştir. Fittinginizde defance modüllerinizi bu yönde geliştirin. Ammo yani mermi yada misslelarınızıda görevde vuracağınız npc türüne göre belirlemeniz gerekmektedir.

Bundan daha ayrıntılı fitting ve oyun arayüzü çalışması yapmak bana göre gereksiz ve faydasız olacaktır. Oyunun genel mantığını anlamanız ve sonrasında kendi mantığınızla fittinglerinizi düzenleyebilir hale gelmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde oyun hem size hemde sizin sürekli sorular sorduğunuz arkadaşlarımıza ızdırap haline gelecektir, ki bu durum genelde sizin aleyhinize sonuçlanır.

Bir kaç önemli ip ucu : Kullanmak istediğiniz gemiye sağ tuşla tıklayıp açılan menüde show info sekmesine tıklayın. Karşınıza çıkacak kutuda geminizin özellikleri ile ilgili bilgiler göreceksiniz. Her gemi size sahip olduğu özellikleri belirtmektedir. Bu geminin özelliklerine göre fittinglerinizi yapın. Low slotları çok ve armor resisteleri ile armor hp'si yüksek olan gemilere shield tank yapıcam diye diretmeyin. Tam tersi shield tank gemiler için geçerlidir. Missle'a bonus veren gemiye gun takmayın yada tam tersi. Örneğin silah olarak : Gallante hybird ve blaster kullanır kalkıp prjectile turret yada laser takmayın. Bu gibi bilgileri tekrar belirtiyorum kullanmak istediğiniz geminin infosuna baktığınızda göreceksiniz.
avatar
Sultans-Kubric

Mesaj Sayısı : 75
Kayıt tarihi : 13/12/09

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz