0.0. Spaces nedir ve yaşam şekli.

Aşağa gitmek

0.0. Spaces nedir ve yaşam şekli.

Mesaj  Sultans-Kubric Bir Paz Ara. 13, 2009 7:59 am

Oyuncuların kurmuş olduğu allianceların yönetiminde olan. Diğer alliancelar tarafından savaş yada farklı sebeplerle el değiştirebilen eve online uzayındaki bölgelere verilen isimdir. Bu bölgelerde low sec. ( yani 0.4 ve 0.1 e kadar security statusu olan bölgelerde ) ve empire diye adlandırılan faction (yani ammar,caldari,gallante,minmatar) ırkların yönetimindeki 0.5 ve 1.0 security statusu olan bölgelerdeki gibi herhangi bir concord ( yani oyun içinde yeni başlayan oyuncuları koruma amaçlı yapılmış npc polisler) yoktur. İnsanlar bir birleriyle bu 0.0 alanlarında savaşabilir.
Önemli not: Low Sec. diye adlandırılan 0.4 ve 0.1 security statuslu bölgelerde sadece sistem giriş ve çıkışlarında sentry gunlar vardır koruma olarak concord polisleri yoktur. Yeni başlayan oyuncuların low sec. sistemlerden uzak durmalarını tavsiye ederim.

0.0. da ki oyuncuların faliyetleri ve oyundaki aktiviteleri

0.0. sistemlerinde oyun oynayan oyuncular genellikle pvp amaçlı oyun oynayan arkadaşlardır, pek tabi çeşitli üretimci ve mining faliyetlerinde bulunan oyuncularda 0.0. da bulunmaktadırlar fakat bu oyuncularda yeri gelince pvp yapmaktadırlar. Sebebi ise sahip oldukları zengin mineral ve moonların olduğu sistemleri ellerinde tutmaktır. 0.0. da oyuncular sistem içerisindeki gezegenlerin "değerli" moonlarına pos adı verilen bir item kurmaktadırlar. Bu poslar sayesinde belirli oranda gelir elde edebildikleri gibi çeşitli üretim ve barınma ( gemi ve modüllerini depolama ) gibi amaçlarlada kullanılmaktadırlar. Bunun yanı sıra outpost adı verilen, empireda da gördüğünüz istasyonlardan da kurabilmektedir oyuncular. Bunun amacıda daha yüksek oranda üretim ve depolama ihtiyacını karşılamaktır. Outpostlarda oyuncular şahsi items ve ships bölümlerine sahiptir, poslarda ortak kullanıma açık depolama sistemi vardır. Poslar ve ourpostlar belirli oranda yakıt kullanmaktadırlar. Bu yapıların çalışması için alliance da görevliler bulunmaktadır ve bu yapılara belirli zamanlarda yakıt nakledilmesi gerekmektedir.

0.0. spacele, oyuncuların oyunun gidişatına ve dinamiklerine yön verebilmesi amacıyla eve uzayı içerisinde geniş bir yere sahiptir. Ayrıca oyun içerisindeki bazı önemli ve zor elde edilen maden ve itemlarda 0.0. bölgelerinden elde edilebilmektedir.

0.0. da madencilik ve üretimcilik yapıldığı gibi maddi kazanç ve bazı uniqe itemları elde etmek amacıyla plex ve ratting de yapılmaktadır.

Plex yanlızca 0.0.da değil low sec ve empire sistemlerinde de bulunmaktadır. Fakat tahmin edileceği gibi değerli ve zor elde edilen itemların bulunduğu plexler 0.0. sistelerinde vardır. Plex Eve online hikayesinde ki gidişata göre hazırlanmış bir pve faliyetidir. Oyuncular takım olarak yada solo bu plexleri yapabilir. Plexlerdeki npcler patlatıldıktan sonra bölüm sonunda çıkan boss diyebileceğimiz npcinin patlatılması yada bölüm sonundaki yapının patlatılması sonucunda düşen drop ile oyunculara maddi kazanç yada aradıkları uniqe itemı vermektedir. İşin içinde şans faktörü tahmin edildiği gibi bulunmaktadır.

Rat yapmak bir diğer deyişle chaining : sistem içerisindeki astroid beltlerde spawn olan npclerin patlatılması şeklinde maddı kazanç sağlanabilir. Belli spawn kurallarına ve tarzına sahiptir. Chain yapmak beltlerdeki battle ship classındaki gemilerin sadece patlatılması yada gittiğiniz beltde battle ship spawnı yoksa battle ship spawn olana kadar o beltdeki tüm npcleri patlatma mantığna dayanmaktadır. Pro chaining : bu chain sistemi ise sistemin spawn kapasitesi battle shiplerde gemi başına 1.500m gibi bountye sahipse beltdeki bs toplamı 3milyon iskyı geçmediği takdirde tüm belt temizlenir, taki belt bslerinin bounty toplamı 3milyon iskyı bulduğunda yada geçtiğinde. Her belt 3 bs spawn eder buna göre toplamı hesaplayınız. Dread spawn ettirmek. Dread bir nevi npcler içerisinde bosslardan biridir. Dread spawn ettirmek için sistemdeki tüm astroid beltleri temizleyiniz yada pro chaining yapınız. Uzun süreceği gibi kısa sürede de dread spawn ettirebilirsiniz.

Genel olarak 0.0. sistemlerinin oyun içerisindeki özellikleri bunlardır.
Fly safe!
avatar
Sultans-Kubric

Mesaj Sayısı : 75
Kayıt tarihi : 13/12/09

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz